از ۲۸ اسد سالروز استقلال کشور به گونه  ویژه در وزارت دفاع ملی بزرگداشت به عمل آمد 

s.mohmand
جمعه ۱۴۰۱/۵/۲۸ - ۱۵:۲۲
از ۲۸ اسد سالروز استقلال کشور به گونه  ویژه در وزارت دفاع ملی بزرگداشت به عمل آمد 

 از ۲۸ اسد صد وسومین سالروز استرداد استقلال افغانستان با اشتراک سرپرست وزارت دفاع ملی، معاونین، روسا، منسوبین، علما،  و عده از مجاهدین به گونۀ ویژه در مقر وزارت دفاع تجلیل به عمل آمد. 

مولوی محمد یعقوب "مجاهد" سرپرست وزارت دفاع ملی، استقلال کشور را از انگلیس یک رویداد مهم اسلامی و تاریخی عنوان نموده گفت: امروز، مردم مجاهد افغانستان برای محافظت از این میراث، در مقابل سایر استعمارگران بزرگ جهان مبارزه نمودند و با کمال افتخارانه از این روز تجلیل می کنند. 

سرپرست وزارت دفاع ملی، در ادامه سخنانش افزود: دشمنان نظام می خواهند با راه اندازی انواع توطیئه های قومی، زبانی و مذهبی بین ملت و دولت  تفرقه ایجاد کنند‌؛ اما باید همه هوشیار باشیم و این وحدت ملی مان را حفظ نمایم. 

در ادامه سخنرانی ها، هر یک معاونین وزارت دفاع ملی و ستردرستیز، روسا و مهمانان ضمن تبریکی و بیانات شان، مردم را در برابر دسیسه گران به وحدت و یکپارچگی تاکید نموده و از آنها خواستند برای حفظ استقلال و آزادی کشور مسولیت پذیر باشند.

در پایان سخنرانی ها، سرپرست وزارت دفاع ملی به منار استقلال رفت و طی تشريفات ویژه کندک باندو، به منار اکلیل گل گذاشت. 

همزمان، طیارات قوای هوایی وزارت دفاع ملی برای تجلیل از این روز در آسمان کابل به پرواز درآمده، قوت و ظرفیت شان را نیز به نمایش گذاشتند.

از ۱۰۳ مین سالروز استرداد استقلال افغانستان، در حالی برگزار می شود که اکنون هیچ نمونه ی اشغال در این کشور وجود نداشته و این کشور تحت رهبر واحد و بدون مداخله بیگانگان قرار دارد.
 

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۱/۷/۲ - ۲۰:۲
Background image

به ریاست معاون لوی درستیز جلسه اصلاحی در لوای حمایه ‌‌و امنیت وزارت دفاع ملی دایر گردید

حاجی مالی خان “صدیق” معاون لوی درستیز در جلسه اصلاحی با مسولین و مجاهدین جزوتام های لوای حمایه و امنیت ستردرستیز اشتراک نمود.

معاون لوی درستیز ضمن توصیه‌ی مجاهدین به آراسته نمودن صورت. . .

شنبه ۱۴۰۱/۷/۲ - ۱۴:۱
Background image

فراغت ۱۵ تن مجاهدین از کورس تسهیلات انجینیری قوماندانی تعلیمات مشترک محاربوی

۱۵تن از مجاهدین که از جزوتام های مختلف وزارت دفاع ملی گرد هم آمده بودند پس از فراگیری تعلیمات مسلکی از کورس تسهیلات انجینیری که درقوماندانی تعلیمات مشترک محاربوی برگزار گردیده بود. . .

شنبه ۱۴۰۱/۷/۲ - ۱۳:۳۶
Background image

فراغت ۵۱ تن مجاهدین قول اردوی ۲۰۳ «المنصوری» از کورس مسلکی مخابره و شفر محرم

۵۱ تن از مجاهدین قول اردوی ۲۰۳ «المنصوری»، پس از سپری نمودن دوره دو ماه تعلیمات مسلکی و عملی در بخش های مخابره و شفر محرم موفقانه فارغ شدند. 

در مراسم فراغت مولوی محمد ایوب "خالد". . .

BACK TO NEWS